Архиерейско наместничество – Кюстендил
Кюстендилска духовна околия към Софийска митрополия

/За написването на материала е ползвана информация от книгата "Панорама на общностите в Югозападна България" - 1999г. автор Йордан Котев/

©Текстът е защитен от закона за авторското право – не могат да бъдат използвани по какъвто и да е начин материали от сайта без разрешение на автора
(тел: 0878452095, e-mail: kalendar_kyustendil@mail.bg)

Архиерейско наместничество в гр.Кюстендил е открито през месец януари 1897 година. В него служат следните архиерейски наместници:
свещеник Иван Бояджиев - от 01.01.1887г. до 30.12.1906г.
свещеник Христо Павлов - от 01.01.1907г. до 30.12.1908г.
свещеник Атанас Захариев - от 01.01.1909г. до 30.12.1910г.
свещеник Иван Митов - от 01.01.1911г. до 30.12.1912г.
свещеник Иван Георгиев - от 01.01.1913г. до 16.09.1921г.
свещеник Спас Б. Орманков - от 16.09.1921г. до 17.10.1932г.
свещеник Никифор Георгиев - от 18.10.1932г. до 30.06.1933г.
свещеник Цветан Христов - от 01.07.1933г. до 30.05.1939г.
свещеник Сотир Гребенаров - от 01.08.1939г. до 15.08.1941г.
свещеник Цветан Христов - от 16.06.1941г. до 31.12.1948г.
свещеник Георги Миланов - от 01.01.1949г. до 31.01.1949г.
свещеник Иван Д. Груйчев - от 01.02 1949г до...
свещеник Георги Миланов - от...
свещеник Захари Босачки - от... до 01.07.1978г.
продължава временно свещеник Захари стоянов
свещеник Иван Груйчев - от 01.01.1979г.
свещеник Кирил Чавдаров - от декември 1979г до 15.07.1997г.
свещеник Венци Шияков - от 15.07.1997г. до 31.12.2011г.
свещеник Генади Генадиев - от 01.01.2012г...

Кюстендилска Епархия

Архиерейско наместничество – Кюстендил
Кюстендилска духовна околия към Софийска митрополия

Designed and developed by Vladimir Kotev